Menu

Lokalizacja - Centrum Sportu Parkowa

 

Centrum Sportu Parkowa to nowa nazwa dawnego Stadionu Korony Kraków. Obecnie obiekt po latach zaniedbań poddawany jest ciągłej rewitalizacji i powstają na nim coraz to nowe obiekty do treningu piłkarskiego.

Stadion znajduje się w Starym Podgórzu, jednej z najbardziej urokliwych dzielnic Krakowa, w samym centrum miasta. Lokalizacja obiektu jest niewątpliwym atutem tego miejsca. Dojazd nie stanowi bowiem problemu, zarówno dla osób poruszających się komunikacją miejską, jak i dla tych zmotoryzowanych. Do dyspozycji korzystających z obiektu jest parking znajdujący się przy budynku głównym na terenie ośrodka. Osoby preferujące poruszanie się komunikacją miejską również nie będą miały problemu aby dostać się stadion. Przystanek Korona, który jest ważnym węzłem komunikacyjnym w Krakowie, znajduje się w odległości kilku minut spacerem od obiektu. Aby trafić na stadion należy kierować się na Rynek Podgórski a następie po lewej stronie Kościoła św. Józefa ulicą Parkową do góry. Na obiekt można również dostać się pieszo od strony Alei Powstańców Śląskich. Należy wówczas kierować się ulicą Dembowskiego w stronę, sąsiadującego z ulicą Parkową, Placu Lasoty.

Na stadion można dostać się dwoma wejściami. Jedna brama - przez którą można wjechać autem wiedzie od ulicy Parkowej. Druga znajduje się po przeciwległej stronie - od ulicy Krzemionki. Boiska położone się na wzgórzu Krzemionki w otoczeniu zielni, drzew i pobliskiego Parku Bednarskiego, uważanego za jeden z najpiękniejszych w Krakowie. Taka lokalizacja sprawia, że różnego rodzaju aktywności mogą odbywać się w centrum miasta, a jednocześnie z dala od miejskiego zgiełku. Z kolei bliskość drzew i położenie na wzgórzu zapewnia świetne warunki do aktywności fizycznej.

Na rozległym terenie stadionu przy ulicy Parkowej, liczącym blisko 5 hektarów, dostępne są następujące obiekty treningowe:

  • pełnowymiarowe boisko piłkarskie z naturalną murawą na płycie głównej stadionu,
  • Astor Arena - boisko z murawą sztuczną typu orlik, oświetlone i otoczone tzw. piłkochwytami,
  • Autobet Arena - drugie boisko ze sztuczną trawą typu orlik, również oświetlone i wyposażone w piłkochwyty,
  • Act-Global Arena - mniejsze od tradycyjnego orlika boisko z trawą sztuczną, potocznie nazywane "klatką", posiadające bandy oraz piłkochwyty z każdej strony,
  • Strefa Panna/Teqball - trzy małe klatki do gry w Panna Football oraz dwa stoły do gry w Teqball czyli dwie nowe dyscypliny okołopiłkarskie.

Zdjęcia naszych obiektów

Centrum Sportu Parkowa - boiska


Centrum Sportu Parkowa - boiska


Centrum Sportu Parkowa - boiska


Centrum Sportu Parkowa - boiska


Centrum Sportu Parkowa - boiska


Zarejestruj swoje dziecko

Aby zapisać swoje dziecko na Półkolonię Piłkarską wystarczy uzupełnić prosty formularz online oraz opłacić udział. Bliżej terminu rozpoczęcia wybranego turnusu skontaktujemy się żeby przekazać informacje organizacyjne przed jego rozpoczęciem.

 
Organizator
 
Współpraca
 
Współpraca
 
Współpraca
 
 
Organizator

Współpraca

Współpraca

Współpraca